Szavazzon, hogy tudjuk, mi a véleménye!

Ön elment szavazni?

Igen
Nem

Közérdekű információk

Ők a jelöltek a Magyar Filmdíjra

2018. február 12. Sikeradó/MTI

filmtekercs
A Magyar Filmakadémia Egyesület vasárnap este nyilvánosságra hozta, hogy tagjai titkos szavazással mely filmeket és mely alkotókat jelölték a Magyar Filmdíjra. A 23 kategória nyerteseinek március 11-én adják majd át a díjakat.

A jelöltek teljes listája:

LEGJOBB JÁTÉKFILM

1945, rendező: Török Ferenc, producerek: Angelusz Iván, Reich Péter, Török Ferenc
Aurora Borealis - Északi fény, rendező: Mészáros Márta, producere): Major István, Gül Togay
A Viszkis, rendező: Antal Nimród, producerek: Hutlassa Tamás, Hutlassa Barnabás
Kincsem, rendező: Herendi Gábor, producerek: Hutlassa Tamás, Herendi Gábor
Testről és lélekről, rendező: Enyedi Ildikó, producerek: Mécs Mónika, Muhi András, Mesterházy Ernő

LEGJOBB TÉVÉFILM

Árulók, rendező: Fazakas Péter
Csandra Szekere, rendező: Vitézy László
Egy szerelem gasztronómiája, rendező: Madarász Isti
Utolsó adás, rendező: Kovács Patrik

LEGJOBB DOKUMENTUMFILM

Egy nő fogságban, rendező: Tuza-Ritter Bernadett
Elhallgatott zenekarok a 60-as, 70-es évekből, rendező: Kisfaludy András
Granny Project, rendező: Révész Bálint
ULTRA, rendező: Simonyi Balázs
Visszahúz a múlt - Ember Judit portréja - rendező: Dér Asia

LEGJOBB KISJÁTÉKFILM

A Kockaember, rendező: Dombrovszky Linda
Asszó, rendező: Fekete Tamás
Cinematographer, rendező: Novák Emil
Földiek, rendező: Freund Ádám
Zabigyerek, rendező: Kölcsey Levente

LEGJOBB ANIMÁCIÓS FILM

A kozmosz nagykövetei, rendező: Klingl Béla
Albrecht Dürer rinocérosza, rendező: Orosz István; Horkay István
Egy komisz kislány naplója - 2.epizód: Mr.Barnum cirkusza, rendező: Gyulai Líviusz
Janó Manó és az elveszett harmatcseppek, rendező: Miklósy Zoltán, Herkó Attila
WireLess, rendező: Pataki Szandra

LEGJOBB RENDEZŐ - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Antal Nimród / A Viszkis 
Enyedi Ildikó / Testről és lélekről 
Mundruczó Kornél / Jupiter Holdja 
Török Ferenc / 1945 
Vranik Roland / Az Állampolgár 

LEGJOBB FORGATÓKÖNYV - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Antal Nimród / A Viszkis 
Enyedi Ildikó / Testről és lélekről 
Szabó Iván, Vranik Roland / Az Állampolgár 
Szántó T. Gábor, Török Ferenc / 1945 
Szekér András / Budapest Noir 

LEGJOBB NŐI FŐSZEREPLŐ - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Balsai Móni / Jupiter Holdja
Borbély Alexandra / Testről és lélekről
Máhr Ági / Az Állampolgár 
Petrik Andrea / Kincsem
Tóth Ildikó / Aurora Borealis - Északi fény 

LEGJOBB FÉRFI FŐSZEREPLŐ- JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Jéger Zsombor / Jupiter Holdja 
Morcsányi Géza /Testről és lélekről
Nagy Ervin / Kincsem 
Rudolf Péter / 1945
Terhes Sándor / OUT-Kihűlés

LEGJOBB NŐI MELLÉKSZEREPLŐ - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Békés Itala / Testről és lélekről 
Kováts Adél / Budapest Noir 
Nagy Mari / 1945 
Tenki Réka / Testről és lélekről 
Trokán Anna / Szeretföld

LEGJOBB FÉRFI MELLÉKSZEREPLŐ - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Jordán Tamás / Testről és lélekről
Keresztes Tamás / Kincsem 
Kovács Lehel / Kincsem
Mészáros Máté / Jupiter Holdja 
Znamenák István / Az Állampolgár 

LEGJOBB VÁGÓ - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Barsi Béla / 1945 
Király István, Mózes István / Kincsem 
Kovács Zoltán / A Viszkis 
Mógor Ágnes / Brazilok 
Szalai Károly / Testről és lélekről

LEGJOBB HANGMESTER - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Balázs Gábor / Kincsem 
Balázs Gábor / A Viszkis 
Beke Tamás, Péterffy Máté, Székely Tamás / Aurora Borealis - Északi fény
Lukács Péter Benjámin, Székely Tamás / Testről és lélekről 
Zányi Tamás / 1945 

LEGJOBB OPERATŐR - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Herbai Máté / Testről és lélekről 
Piotr Sobocinski Jr. / Aurora Borealis - Északi fény 
Ragályi Elemér / 1945 
Rév Marcell / Jupiter Holdja 
Szatmári Péter / A Viszkis 

LEGJOBB ZENESZERZŐ - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Jed Kurzel / Jupiter Holdja 
Kovács Márton / Hetedik alabárdos 
Pacsay Attila / Budapest Noir 
Szemző Tibor / 1945 
Szirtes Edina Mókus / Szeretföld 

LEGJOBB JELMEZ - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Bárdosi Ibolya / Kincsem 
Breckl János / A Viszkis 
Flesch Andrea / Budapest Noir 
Juristovszky Sosa / 1945 
Lengyel Rita és Kemenesi Tünde / Brazilok 

LEGJOBB LÁTVÁNYTERVEZŐ - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Ágh Márton / Jupiter Holdja 
Hujber Balázs / A Viszkis
Láng Imola / Testről és lélekről 
Rajk László / 1945 
Valcz Gábor / Brazilok 

LEGJOBB MASZKMESTER (VEZETŐ SMINKES) - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Koltai Nóra / Jupiter Holdja 
Kozma Éva / Aurora Borealis - Északi fény 
Petrilla Orsolya / Testről és lélekről 
Színek Klári,Tesner Anna / 1945
Tesner Anna, Halász Judit, Görgényi Réka / Budapest Noir 

LEGJOBB SMINK - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Fekete Rita, Makk Ildi, Jónás Kata / Kincsem 
Koltai Nóra / Jupiter Holdja 
Kozma Éva / Aurora Borealis - Északi fény 
Petrilla Orsolya / Testről és lélekről 
Színek Klári, Tesner Anna / 1945 

LEGJOBB FORGATÓKÖNYV- TÉVÉFILM KATEGÓRIA

Hegedűs Bálint / Egy szerelem gasztronómiája
Kovács Patrik / Utolsó adás
Köbli Norbert / Árulók 
Sz.Szabó István, Vitézy László / Csandra Szekere 

LEGJOBB RENDEZŐ - TÉVÉFILM KATEGÓRIA

Fazakas Péter / Árulók
Madarász Isti / Egy szerelem gasztronómiája 
Kovács Patrik / Utolsó adás
Vitézy László / Csandra Szekere 

LEGJOBB FÉRFI FŐSZEREPLŐ - TÉVÉFILM KATEGÓRIA

Adorjáni Bálint / Csandra Szekere 
Bereczki Zoltán / Egy szerelem gasztronómiája
Hegedűs D. Géza / Árulók 
Héger Tibor / Utolsó adás

LEGJOBB NŐI FŐSZEREPLŐ - TÉVÉFILM KATEGÓRIA

Balla Eszter / Egy szerelem gasztronómiája 
Danis Lídia / Csandra Szekere 
Dobos Kata / Utolsó adás
Sztarenki Dóra / Árulók 
Tenki Réka / Csandra Szekere


0
E-mail cím:


Jelszó: