focilabda
Kovács Zoltán, a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének utolsó fordulójába jutott Vidi FC sportigazgatója szerint az együttes játéka folyamatosan javult a BL eddigi három selejtezős köre során, bravúrt is sikerült bemutatnia, és a szükséges szerencséje is megvolt a csapatnak.

OTP Bank Liga

A már biztos európai kupafőtáblás MOL Vidi FC a százszázalékos Budapest Honvéd vendége lesz a labdarúgó OTP Bank Liga ötödik fordulójában.

kosárlabdázók
A svéd válogatott Frida Eldebrinkkel erősítette meg keretét a bajnoki ezüstérmes Atomerőmű KSC Szekszárd női kosárlabdacsapata.

Ki gépen száll

Hungaroring
A címvédő és négyszeres világbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája nyerte a vasárnapi, 33. Forma-1-es Magyar Nagydíjat, ezzel 24 pontra növelte az előnyét a pontversenyben a Mogyoródon másodikként záró, szintén négyszeres vb-győztes Sebastian Vettellel, a Ferrari német versenyzőjével szemben.

Hungaroring

A hétvégén 33. alkalommal kerül sor a Forma-1-es Magyar Nagydíjra a Hungaroringen, ahol minden bizonnyal tovább folytatódik a világbajnoki címért harcoló, címvédő és kihívója küzdelme.

Michelisz Norbert

Michelisz Norbert győzött a túraautó-világkupa szlovákiai versenyhétvégéjének főfutamán vasárnap.

Totó

Totó

A TOTÓ 29. heti, második fordulós szelvényén szereplő mérkőzések eredményei.

foci

A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) fegyelmi bizottsága négy hónapra eltiltotta Anton Sindert, az újonc Kisvárda játékosát.

Nem kispálya

sportlövészet

Péni István a légpuska után az 50 méteres kisöbű összetett számot is megnyerte az Újvidéken rendezett sportlövő Grand Prix-viadalon.

kajak-kenu
A magyar versenyzők 20 éremmel, közte 11 arannyal zárták az egyetemi és főiskolai kajak-kenu világbajnokságot Szolnokon.

48. Kékszalag vitorlásverseny

fotó: Bodnár Boglárka/MTI

A világbajnok Berecz Zsombor (Finndingi), valamint Érdi Mária (Laser Radial) kvótája mellé további kettő megszerzése a cél.

Földön

foci

A Vidi FC labdarúgócsapata jövő szerdán 21 órától fogadja a budapesti Groupama Arénában a görög AEK Athén együttesét a Bajnokok Ligája selejtezőjének negyedik, utolsó fordulójában.

kosárlabda

A francia élvonalban szereplő, kilencszeres bajnok Élan Béarnais Pau-Lacq-Orthez csapatában folytatja pályafutását Keller Ákos válogatott kosárlabdázó.

Fucsovics Márton

Fucsovics Márton szoros mérkőzésen nyert az egyesült államokbeli Cincinnatiben zajló keménypályás tenisztorna nyitófordulójában és a legjobb 32 közé jutott.

birkózás

Bacsa Péter, a Magyar Birkózó Szövetség elnöke számára nem csupán a rendezés sikere és a hazai versenyzők eredményessége fontos az októberi budapesti világbajnokságon.

kosár

Teljessé vált a férfi és a női kosárlabda NB I mezőnye, miután a magyar szövetség elnöksége mindkét újonc, a Tehetséges Fiatalok és a Csata DSE nevezését is elfogadta.

Vizen

úszás

Lisszabon rendezheti meg a 2021-es rövidpályás úszó Európa-bajnokságot.

evezés

A könnyűsúlyú egypárevezős Galambos Péter futamgyőztesként jutott a középdöntőbe a skóciai Hamiltonban zajló Európa-bajnokság első, csütörtöki versenynapján.

kajak-kenu

Három magyar elsőség és összesen hét érem született a plovdivi ifjúsági és U23-as kajak-kenu világbajnokság pénteki nyitónapján.

Vízben

úszók
Rasovszky Kristóf ezüstérmet nyert csütörtökön 10 kilométeren a nyíltvízi úszók skóciai Európa-bajnokságán.

úszás

Késely Ajna bronzérmet nyert kedden 1500 méter gyorson a glasgow-i úszó Európa-bajnokságon.