Drámai csata után bajnok lett a Veszprém

Drámai csata után bajnok lett a Veszprém

Veszprém Marko Vujin, az MKB Veszprém játékosa harapja aranyérmét, fotó: Kovács Anikó/MTI

Az MKB Veszprém sorozatban negyedszer, összesítésben 19. alkalommal lett bajnok a férfi kézilabda NB I-ben, miután a döntőben, vasárnap harmadszor is legyőzte, ezúttal drámai körülmények között 22-20-ra a Pick Szegedet. 

A Tisza-partiak jól kezdtek, sokáig vezettek, majd a szünet előtt már fej-fej mellett haladt a két nagy rivális. Szünet után az esélyt megragadó vendégek 16-12-re elhúztak, de hatalmas hajrát nyitott a Veszprém, és végül a maga javára fordította az ütközetet úgy, hogy az utolsó 13 percben csak egyetlen gólt kapott.

Budapest Bank férfi liga, döntő, 3. mérkőzés:
MKB Veszprém-Pick Szeged 22-20 (11-12)

A párharcot 3-0-s összesítéssel a Veszprém nyerte.

A finálé első, május 3-i mérkőzését otthon 33-26-ra, a május 8-i találkozót pedig idegenben 33-20-ra nyerte a címvédő, majd azért kellett két hét szünetet beilleszteni a programba, mert nyolc játékosát – Pericet, Gulyást, Eklemovicsot, Iváncsik Gergőt, Vujint, Terzicet, Sulicot és Perezt – kölcsön kérte és kapta a katari Al-Szadd a szerdán zárult dohai szupertornára. A Szegednél két korábbi sérült, Vadkerti és Sulc játszhatott, így a bokaműtéten átesett Katzirzot leszámítva mindenki pályára léphetett vasárnap a fülsüketítően hangos és zsúfolásig megtelt Veszprém Arénában.

Az első gólt a vendégek dobták, a hazaiak először az 5. percben vezettek, de sorozatban négyszer – köztük egyszer emberhátrányban – a Pick villant (2-5, 9. perc). A Veszprémtől most búcsúzó Peric alig találkozott a labdával, ám szép lassan belejött a védésbe, így nem késett az egyenlítés. A hazaiak még arra is figyeltek, hogy a szintén távozó Lusnyikov gólt dobjon, noha az ő első számú feladata a védekezés. Negyedóra után, 6-6-nál a szegedi Törő bokasérülést szenvedett, és nem tudta folytatni a játékot. A vendégeknél is voltak, akik utolsó meccsüket játszották a klub színeiben, és Butenko, valamint Stranovsky is nagyon gólveszélyesen kézilabdázott. Váltott vezetéssel haladt előre a két gárda, aztán 10-11-nél a hazaiak időt kértek, de így is hátránnyal vonultak el pihenőre.

A második félidő rémálomként hathatott a hazaiakra. A Szeged megérezte az esélyt, hogy most nem volt csúcsformában a Veszprém, amely sorra hagyta ki a ziccereket, Mikler pedig remekül védett, így tíz perc elteltével először fordult a kocka(12-14). És nem volt megállás, mert a Pick már 16-12-re is ellépett.

De Veszprém begyújtotta a rakétákat és a közönsége is ébresztőt kért tőle. Negyedórával a vége előtt 14-16-ot mutatott az eredményjelző, majd újabb két szegedi találat esett. Füttyszó hallatszott a lelátóról, mert a kedvencek nagyon tompán játszottak. Peric büntetőt fogott, és amint „életjeleket” adott a hazai együttes, Skaliczki László, a rivális mestere időt kért (49. perc: 16-18).

Hét perccel a vége előtt még mindig kétgólos volt a szegediek előnye, de gyorsan egyenlített az utolsó erőtartalékokat mozgósító címvédő (55. perc: 19-19). Vujin büntetőjével félóra után vezetett ismét a Veszprém (20-19). Lusnyikovot kiállították, Peric védett, és az emberhátrányban Iváncsik Tamás volt eredményes. Ezzel eldőlt a fantasztikus hangulatú ütközet. A Veszprém az utolsó 13 percben csak egyetlen gólt kapott, és ez döntőnek bizonyult. A hajrában Eklemovics a kiugró Stranovskyt lerántotta, amiért egyből piros lapot kapott. A hetest Butenko bevágta, de az emberhátrányban Vujin a lefújás pillanatában beállította a Veszprém újabb aranyérmét érő találatot.

Az MKB kis híján ráfizetett, amiért nyolc játékosát is elengedte Katarba, és a rivális remekül játszott a kéthetes pihenő után. Más kérdés, hogy ez sem volt elég a nyeréshez.

A hazai pontvadászatban immár három éve veretlen Veszprém ezt megelőzően 1985-ben, 1986-ban, 1992-ben, 1993-ban, 1994-ben, 1995-ben, 1997-ben, 1998-ban, 1999-ben, 2001-ben, 2002-ben, 2003-ban, 2004-ben, 2005-ben, 2006-ban, 2008-ban, 2009-ben, 2010-ben volt bajnok.            

Bajnoki örökrangsor:

19-szeres bajnok: Veszprém
14-szeres: Bp. Honvéd
 5-szörös: Bp. Spartacus
 4-szeres: Elektromos, Tatabánya
 3-szoros: Vörös Meteor, Rába ETO
 2-szeres: Bp. Dózsa, Szeged
 1-szeres: Debreceni Dózsa, Dunaferr, VM Közért