Új csúcs a hegyikerékpáros maratonon

Blazsó MÁrtonBlazsó Márton

Blazsó Márton új pályacsúccsal nyerte a 10. Specialized Maraton Szilvásvárad hegyikerékpáros versenyt, a négy felvonásos Top Maraton-sorozat nyitó állomását.

A Bükk hegység útjain, ideális kerékpáros időben megrendezett, vasárnapi versenyen összesen közel ezerkétszázan álltak rajthoz. A kedvező körülmények közepette a tavaly a Top Maraton-sorozatban összetett első Blazsó több, mint húsz percet vert a másodikként célba érő Pintér Tamásra. A győztes idén ötven perccel rövidebb idő alatt tudta teljesíteni a pályát, mint tavaly, amivel új pályacsúcsot is felállított.

A női verseny a papírformának megfelelően a címvédő, egyben tavaly összetett Top Maraton-győztes Dósa Eszter diadalával zárult.

Eredmények: Férfiak, hosszútáv (117 km):
1. Blazsó Márton (Bike Team Szeged) 4:46:09 óra
2. Pintér Tamás (Cube Csömör) 5:07:55 ó
3. Zsivity Zorán (Pedáldöngölők HKE) 5:13:54 ó

(Az abszolút kategóriában a masters versenyen indult Kis József /Merida Maraton Team CST/ lett a harmadik 5:13:33 órával)