Vanek Ákos sikere

Vanek ÁkosVanek Ákos

A kanadai Brent McMahon nyerte a férfiak versenyét vasárnap a tiszaújvárosi triatlon Világkupa-futamon, amelyen legjobb magyarként fantasztikus teljesítménnyel Vanek Ákos végzett a harmadik helyen.

A tengerentúli sportoló kiváló úszásának és futásának köszönhetően aratott győzelmet a brit Aaron Harrist és Vaneket megelőzve. A másik négy magyar induló közül Fecskovics Attila 34., Tóth Tamás 41., Rendes Csaba 43., míg Faldum Gábor 55. helyen ért célba.

A 74 fős férfi mezőnyben Vanek Ákos harmadikként fejezte be a 1,5 km-es úszást és öt társával olyannyira elszakadtak vetélytársaiktól, hogy teljesen külön kezdték meg a 40 km-es kerékpározást. Mivel a hatalmas üldözőboly nem dolgozott össze, a hatfős élboly kétpercesre növelte előnyét a 10 km-es futásra. A zárószámot McMahon bírta a legjobban, de Vanek sem készült el az erejével a nyeregben ülve, ugyanis végig biztosan őrizte harmadik helyét.

A tiszaújvárosi Világkupa-verseny 15 éves történetében Molnár Erika (1997) és Kuttor Csaba (2000) után Vanek Ákos a harmadik magyar, aki dobogóra állhatott. Helyezése 3750 dollár pénzdíjat ért.

“Úgy vélem, jó formában vagyok, tavaly voltak sérüléseim, volt egy olyan versenyem, ami után tolókocsiban érkeztem haza, akkor nagyon el kellett gondolkodnom a hogyan továbbon. Szerencsére ott voltak az edzőim, a versenyzőtársaim, a családom, ők kellettek ahhoz, hogy most itt lehessek. Lépésről lépesre tervezünk, nem akarok nagyot ugrani, az elsődleges cél, hogy összegyűjtsek annyi világranglista-pontot, amivel részt vehetek a londoni olimpián. Szeretnék visszakerülni a magyar olimpiai keretbe, ahová a tavalyi, nem túl jól sikerült évem miatt nem kerültem be” – mondta Vanek Ákos a versenyt követő sajtótájékoztatón.