Sima magyar győzelem

kézilabdásokKönnyed győzelmet aratott a macedón csapat felett a magyar női kézilabda-válogatott a szörényvári Kárpát Kupa vasárnapi, harmadik fordulójában, így a Románia-Szerbia mérkőzés kimenetelétől függően a második vagy a harmadik helyen végez.

Kárpát Kupa, 3. forduló:
Magyarország-Macedónia 31-20 (16-11)

A magyar csapatból kimaradt a románok elleni, pénteki mérkőzésen megsérült Görbicz Anita, de nélküle is különösebb megerőltetés nélkül oldotta meg feladatát Karl Erik Böhn együttese. A macedónok nem fejtettek ki komoly ellenállást, így a második félidőben mindenki játéklehetőséghez jutott, de ezzel együtt is nagyon magabiztos lett a győzelem. Az összecsapás edzésjellegére utal, hogy 15 magyar játékos osztozott a gólokon.

Pénteken játszották:
Románia-Magyarország 33-35 (20-17)
Szerbia-Macedónia 41-20 (21-9)

Szombaton játszották:
Szerbia-Magyarország 37-33 (22-17)
Románia-Macedónia 35-16 (13-8)

Az állás: 1. Szerbia 4 pont/2 mérkőzés (78-53), 2. Magyarország 4/3 (99-90), 3. Románia 2/2, 4. Macedónia 0/3