Világbajnoki bronz Magyarországnak

ejtőernyőzésA célbaugrók kategóriájában az Orsy Lászlóból, Réczi Attilából, Asztalos Istvánból, Kollár Gáborból és Varga Tamásból álló magyar válogatott bronzérmes lett az ejtőernyősök világbajnokságán, Dubajban.

A nem olimpiai sportágak sajtószolgálatának hétfői tájékoztatása szerint az egyéni versenyben Varga Tamás a negyedik helyen végzett.

“Egy ilyen mezőnyben óriási eredménynek számít az éremszerzés. Az arabok hatalmas fesztivált rendeztek, 15 ejtőernyős szakágban avattak világbajnokot. Büszke vagyok a magyar csapatra” – mondta a Világjátékok-győztes Asztalos István, aki a 2005-ös duisburgi játékokon lett aranyérmes.

A dubaji vb-n egy másik “levegős” sportág magyar képviselője is szerepet kapott: a műrepülő Európa-bajnok Veres Zoltán a záróünnepségen tartott bemutatót.