Szép eredmények Caliból

íjászKakas István ötödik lett a csupaszíj kategóriában a Caliban zajló Világjátékokon.

A nem olimpiai sportágak sajtószolgálatának tájékoztatása szerint Kakas a negyedik helyről várta a szerdai napot. A mért távról leadott lövései azonban nem sikerültek annyira jól, mint a méretlenek, ezért bár közel volt a négyes döntő, meg kellett elégednie az 5. hellyel. Gajdos Csaba Márk, a másik magyar íjász, az olimpiai versenyszámban indult, és ott 10. lett. A nem olimpiai sportágak legnagyobb nemzetközi eseménye pénteken kezdődött, száz ország versenyzői vesznek részt rajta. Az augusztus 5-ig tartó seregszemlén Magyarországot 12 sportágban 58 sportoló képviseli. A küldöttség eddig egy-egy arany- és ezüstérmet szerzett: a búvárúszó Székely Lilla lett első, míg a szumós Kalmár István második.