Magabiztos győzelemmel rajtoltak

A magyar női vízilabda-válogatott könnyed sikerrel kezdte meg szereplését a ligaválogatott ellen a négycsapatos miskolci Univer Kupán, amely főpróbája az egy hét múlva rajtoló belgrádi olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokságnak.

Eredmény:
Magyarország-Magyar ligaválogatott 11-3 (4-1, 3-1, 2-1, 2-0)
a nagyválogatott góldobói: Bujka 3, Antal, Keszthelyi 2-2, Czigány, Szücs, Takács, Csabai 1-1

A torna nyitómeccsén csak 1-1-ig volt szoros az állás, a folytatásban Bíró Attila szövetségi kapitány jelöltjei fokozatosan elhúztak, s a nagyszünetig ötgólos előnyre tettek szert. A harmadik negyedben tovább nőtt a különbség, amely a mérkőzés végére nyolctalálatnyira hízott, elsősorban a háromszor is eredményes center, Bujka Barbara jóvoltából.

A miskolci eseményen a kontinensviadalon szintén induló olasz, továbbá az Eb-n a magyarokkal azonos csoportban levő görög válogatott is szerepel. A nap másik mérkőzését e két válogatott vívja a honi sportági szövetség elnöke, Kemény Dénes nevét viselő uszodában.