Senánszky második aranyérme az uszonyosúszó-vb-n

Senánszky Petra megszerezte a második aranyérmét Belgrádban, az uszonyosúszó-világbajnokságon.

A Nemzeti Versenysport Szövetség (NVESZ) csütörtöki tájékoztatása szerint a viadal harmadik napján a magyar versenyző az 50 méteres uszonyos gyorsúszás döntőjét nyerte meg. A kétszeres Világjátékok-győztes Senánszkynak – aki hétfőn a 100 méteres uszonyos gyorsúszásban bizonyult a leggyorsabbnak – ez volt a 11. felnőtt világbajnoki címe.

Varga Krisztina is dobogóra állhatott szerdán, miután – a korábbi világcsúcson belül úszva – ezüstérmet szerzett a 400 méteres uszonyos gyors kategóriában. A 4×200 méteres felszíni váltóban a férficsapat bronzérmes lett: a döntőben Kanyó Dénes, Mozsár Alex, Gruber Kornél és Bukor Ádám úszott, az előfutamban még Hamlin Matthew és Dimák Dávid szerepelt.

Magyarország három arannyal, két ezüsttel és három bronzzal jelenleg negyedik az éremtáblázaton.